Auto moto

13.6.2019

Váš čtyřkolový miláček onemocněl

V kalendáři máte zapsané, kdy musíte s ním jen na pravidelnou kontrolu, právě jste se vrátili z obchodu, kde jste zase koupili nějakou „nezbytnou blbůstku“ a všem říkáte, že bez toho byste neměli pocit pohodlí. Občas se cítíte za volantem jako drsní frajeři.
 mercedes kabriolet
Jednoho rána se stane, že sednete za volant, otočíte klíčkem a nestane se vůbec nic. Palubní deska je tmavá, motor nepřede a vy jen sedíte s vytřeštěnýma očima a nesmyslně šlapete na spojku a otáčíte klíčkem v zapalování. Říkáte si, že auto s vámi asi jen žertuje. Ne, myslí to vážně a to i přes vaše prosby a vyhrožování, že ho dáte do šrotu. Pořád se nic neděje. Je tiché.
S naštváním prásknete dveřmi, to se nedělá, vždyť je váš miláček nemocný, a vztekle oddupete na autobusovou zastávku.
Cestou přemýšlíte, co budete dělat.  V noci špatně spíte a nápad je tu! Koupíte novou autobaterii i přesto, že stávající je tam půl roku.
Ano, po výměně baterie auto šlape jako hodinky. Jenže jen pár týdnů. To už se naštvete a jdete do svého autorizovaného servisu, kde vás objednají a loučí se s vámi slovy, že musíte jezdit delší vzdálenosti. Takže vlastně je to vaše chyba, že se autu nechce jezdit. No dobře. A protože servis využívá odtahovou službu jen pro auta v záruční době, sháníte telefonní číslo na nějakou jinou. Nejprve ale koupíte nabíječku pro bezúdržbové baterie a pokusíte se ji nabít, abyste do servisu dojeli sami.
Držíte si palce, aby vaše autíčko naskočilo. Hurá, povedlo se! Nejprve vaše cesta vede do myčky. Pak pořádně vyluxujete vnitřek, nablýskáte, protože nechcete, aby vás v servisu pomluvili.
 
Když druhý den přivezete svého „maroda k jeho lékaři“, začnete vysvětlovat, proč jste nepoužili odtahovku. Samozřejmě, že se nezmíníte o nešetrnosti zacházení a vy se o autíčko bojíte. Vyslechnete si, že když pomohlo nabití, je to určitě vaše chyba, protože sami dobře vidí, že máte na to, kolik mu je, málo najeto. Vůbec je nezajímá, že se o něj strachujete jako o své dítě a jen vám řeknou, že druhý den zavolají, co našli za závadu.
řidič s kšiltovkou
Po týdnu čekání, kdy jste se nic nedozvěděli, se celí rozklepaní vydáte na výzvědy. Opět se dozvídáte, že chyba je na vaší straně, pravděpodobně ani neumíte startovat.
Odjíždíte s tím, že jste zaplatili „vyšetření“ – diagnostiku a žádná závada nebyla nalezena. Cítíte to stejně, jako když jste chodili po doktorech se svým srdcem a i přes obtíže jste se dozvěděli, že jste zdraví jako rybička.
Uložíte svého miláčka do garáže, prohodíte pár uklidňujících slov a jdete domů. Několik dní je to v pořádku, ale najednou se to celé opakuje. Nemáte nervy na autorizovaný servis, protože vás zklamal stejně jako váš lékař, kdy vaše obtíže přes jeho ujištění, že to nic není, přetrvávají, vyhledáte si obyčejný servis, kde jsou k vám milí a ochotní.
Nakonec zjistí příčinu a tu opraví. Zase se můžete prohánět po silnicích a kupovat mu věci, které nutně potřebuje pro svou eleganci a vaše pohodlí. Máte pocit, jako by se vám uzdravilo vaše dítě po dlouhé nemoci.