Technika

5.3.2020

Proč si postavit vlastní stolní počítač

Člověk, který chce ušetřit nějakou tu korunu na svém stolním počítači, ale chce ho mít stejně dobře nadupaný jako ty, které se prodávají již zkompletované, by si ho měl jít postavit sám! Samozřejmě, člověk si může říci, že to bude hrozně blbé, protože kdo z nás, kteří nejsou zrovna technologičtí experti a entuziasti, zvládne postavit svůj vlastní stolní počítač? Popravdě to není zas tak těžké a vždycky si můžete přizvat kamaráda či kamarádku, kteří vám s poskládáním pomohou. Na vás je však získat veškeré ty komponenty, aby to všechno jelo tak, jak má. Budete potřebovat spoustu součástek a na malý moment to u vás bude vypadat jako někde v dílně, ale ty hlavní výhody jsou následující.
kalkulačka na účetnictví

Nižší cena

Máte možnost vybrat si, co za komponenty tam „dáte“, tedy můžete si vybrat vaše vlastní cenově rozpětí. Můžete mít klidně grafickou kartu za milion a větrák za pár stovek a vice versa, byť to asi nebude takové terno, mít větrák za pár stovek. Každopádně je to jenom na vás, za co se rozhodnete utratit více a za co méně. Už postavené počítače v obchodě mají jednu velkou nevýhodu – všechno už tam je, a pokud chcete něco změnit, musíte si to dokoupit. Za velmi našlapaný počítač zaplatíte kolem 60-100 tisíc a tahle cena klidně může jít i o dvacet či třicet tisíc dolů, pokud se rozhodnete postavit si svůj vlastní a to už je pořádná změna.
stolní počítač

Vy určujete, na co bude zaměřen

Rádi hrajete hry? Nebo raději pouštíte filmy? Nebo stříháte videa? Pro každý z těchto účelů budete potřebovat trochu jiné komponenty tak, aby vám všechno hrálo dle vás. A to všechno si můžete zařídit tak nějak sami, aniž byste se museli rozhodovat mezi jednotlivými počítači a jejich pro a proti. Tady můžete mít všechny body pro a ještě více. Proto je hrozně super postavit si vlastní počítač. Custom made je vždycky mnohem lepší než nějaký sériově vyráběný.