Móda

6.5.2019

Nebojte se nosit perly

Módní svět je neustále se měnící směs nejrůznějších stylů. Ovšem pokud nějaký doplněk můžeme vypíchnout jako nadčasový, tak to budou perlové šperky. Stejně jako například malé černé si našly místo v našem šatníku a jen tak z něho nezmizí. Možná za to může i návrat vintage stylu, ale jedno je jasné, návrháři a všichni obdivovatelé šperků, nedají na tento klenot dopustit. I proto každý rok najdete na módních molech doplňky v podobě perel. Jedná se totiž o nadčasový kousek, který si místo v dámských šperkovnicích nachází už po generace.

umělé růže

Ať už se rozhodnete pro perlový náhrdelník, náušnice nebo třeba náramek, jedná se o univerzální šperky, které unosíte skoro na každou příležitost. Perly už od nepaměti patří mezi šperky, které v sobě zrcadlí dokonalost, sofistikovanost a eleganci. Snadno je tak zkombinujete s večerní róbou nebo s kalhotami a svetrem. Ovšem právě díky perlám se i v obyčejném outfitu budete cítit neobyčejně.

 

Do práce

Jak už bylo zmíněno v předešlém odstavci, perly jsou zkrátka velmi variabilní a unosíte je všude, a ani práce není výjimkou. Pro každodenní nošení do práce volte spíše jednoduché perlové šperky, které na sebe nepřitáhnou tolik pozornosti. U perlového náhrdelníku si dejte pozor na jeho délku. Neměl by být totiž ani moc dlouhý, ale ani příliš krátký. Pokud si do práce netroufnete na tak výrazný šperk, můžete zvolit méně nápadné perlové náušnice.

dřevěný panáček

Na večírek nebo do divadla

Pokud vám to příležitost dovolí, můžete večer sáhnout po výraznějším perlovém kousku. V kombinaci s dlouhými večerními šaty budou perly vypadat opravdu skvostně a žensky. Pokud obléknete róbu v jednotné barvě, můžete si dovolit maličko zariskovat a zvolit výraznější perlové šperky. Naopak pokud zvolíte zdobné šaty, dotvořte je už jenom jednoduchými perlovými peckami do uší. K vyčesanému drdolu zvolte dlouhé visací náušnice, k šatům bez rukávů se zase skvěle hodí perlový náhrdelník.